Alınır Mı? Dogecoin, Solana ve Polygon (MATIC) Grafik Yorum!

Okuma Süresi: 3 Dakika

SEC korkusu altcoinlerin 2023 diplerini daha derinlere çekti. Hatta bir kısmı FTX çöküşündeki dibinin de altına indi. Korkutucu Cumartesi sabahının ardından altcoinler bir nebze toparlanmış görünüyor. Peki mevcut fiyatlar alım için mantıklı mı? Yatırımcıları bu hafta hangi fiyat seviyeleri bekliyor? Güncel tahminler ve detaylı grafik incelemeleriyle olası senaryoları ele alıyoruz.

Dogecoin (DOGE) Yorum

Ayılar Dogecoin‘i 10 Haziran’da 0,06 doların altına çekti ancak boğalar bu düşüşü satın aldı ve fiyat toparlanarak desteğin üzerinde kapandı. Buradaki ufak detay Dogecoin’in nispeten merkezi olmayan yapısı nedeniyle SEC’in gazabından kurtulma ihtimali olabilir.

Ayılar fiyatı 0,06 dolar altında tutmak için yoğun mücadele verecektir. Bölgenin altında kapanışlarda 0,05 dolarlar hedeflenebilir. Boğaların 0,06 ila 0,05 dolar arasındaki bölgeyi tüm güçleriyle korumaları bekleniyor çünkü bunun altında bir kırılma panik satışına yol açabilir. Alıcıların güç kazanmak için fiyatı 0,07 doların üzerine çekmesi gerekecek.

Solana (SOL) Yorum

Solana 10 Haziran’da 15,28 dolarlık güçlü desteğin altına geriledi ancak mum çubuğundaki uzun kuyruk daha düşük seviyelerde agresif alımların olduğunu gösteriyor. Bu seviyeyi hedef olarak Pazartesi günü Binance davasından saatler sonra vermiştik. Geçici olsa da fiyatın bu seviyeyi ziyaret ettiğini gördük.

Alıcılar bir toparlanma başlatmaya çalıştı ancak 11 Haziran’daki Doji mum çubuğu formasyonu ayıların avantajlarını kolayca bırakmak istemediklerini gösteriyor. Fiyatı tekrar 15,28 dolardaki esteğin altına çekmeye çalışıyorlar. Eğer başarılı olurlarsa, fiyat bir sonraki destek olan 12,69 dolara kadar düşebilir. Aksine buradan yukarı yönlü bir hareket başlarsa 16,18 ve 20 günlük EMA’ya (18,85 dolar) toparlanma görebiliriz.

Polygon (MATIC) Coin Yorum

Menkul kıymet olduğu iddia edilen altcoinlerden biri de oydu. SEC bu dava sürecinde akıllıca bir hamle yaptı. Tek tek altcoinlere dava açmak yerine borsalara açtığı davalarda bunları menkul kıymet sınıfına dahil etti ve yargı bölgesindeki platformların delist kararları almasını sağladı. Bu çok daha düşük maliyetli bir hamleydi.

Polygon, 10 Haziran’da 0,69 dolarlık kritik desteği kaybetti ve ayıları destekleyen bir SEC Başkanı vardı. Alıcılar için küçük bir teselli, fiyatın günün mum çubuğundaki uzun kuyruktan görüldüğü gibi 0,50 dolara yakın güçlü destekten keskin bir şekilde toparlanmasıdır. MATIC/USDT çifti bir sıçrama girişiminde bulunacak ve muhtemelen 0,69 dolarlık kırılma seviyesinde güçlü bir satışla karşılaşacak. Fiyat bu seviyeden aşağı dönerse, ayıların 0,69 doları dirence çevirmeye çalıştığını gösterecektir. Bu da 0,50 doların yeniden test edilmesine neden olabilir.

Boğaların gerçek bir yükseliş için 0,79 dolar üstünde kapanışlara ihtiyacı var.

Başa dön tuşu
Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.