BlokzincirGenelKripto Para Haberleri

Bitcoin’deki Son Büyük Düşüşü Bilen İsim Konuştu! Bu Sefer Sürprize Hazır Olun!

Okuma Süresi: 2 Dakika

Yılın başındaki kripto para rallisini profesyonel bir şekilde yöneterek büyük kazanç sağladığı bilinen ünlü kripto para analisti DonAlt, Bitcoin’in (BTC) 30 bin doları aşması sonrası yükseliş modunu aştı.

Analist Bitcoin’de 30 Bin Doların Üzerinde Ciddi Bir Çıkış Bekliyor

Yakından takip edilen anonim kripto para analisti DonAlt, Bitcoin‘in şu anda kararsızlık bölgesi olarak adlandırdığı bir seviyede işlem gördüğünü inanıyor. Kripto para analistine göre Bitcoin, kripto para piyasasına yönelik duyarlılık aşırı seviyelerde olmadığı için 30 bin dolar civarındaki kararsızlık bölgesini geçebilecek potansiyele sahip:

Eğer bu bir geri dönüş ise bu kararsızlık bölgesine giren bir muma sahip olmamız gerekecek. Bunun üzerine çıkmatan başka bir yol da yok. Bu kararsızlık bölgesini Nisan ayında test ettik ve fiyat geri çekildi. Şimdi tekrar test ediyoruz. İlk denemede bu bölgeden düşüş beklediğim için mutluydum, özellikle de duyguların bu dirence doğru yeniden komik bir şekilde yükselişe geçmeye başladığı düşünüldüğünde, olması gereken de buydu. İnsanlar piyasa sert şekilde yükselecek beklentisiyle altcoinler‘de, memecoinler‘de kumar oynuyorlardı. Bu yüzden bu hamlede satış yapmak için çok ama çok hevesliydim. Nitekim satışta yaptım.

Şimdi ise çok daha az hevesliyim çünkü birincisi, duyarlılığın aslında BTC ilk kez buradayken olduğu yere yakın bile olmadığını düşünüyorum. İkincisi, bu direnci daha önce test ettik ve şimdi daha zayıf. Üçüncüsü, temelde 16 bin dolarda bir akümülasyon oldu ve yukarı çıktık. Ardından 23 bin dolarda bir akümülasyon oldu ve ardından yukarı çıktık. Şimdi yaklaşık 27 bin dolarda bir konsolidasyon oldu ve ‘Hey bu yine aynı şey’ diye tartışıyoruz. Yani, muhtemelen o zaman yaptığımız şeyin aynısını yapacak, yükseleceğiz. Yani buradan bir yükseliş olmasını bekliyorum. Evet, fiyat bu seviyede direnç görüyor ama ben yükseliş olacağı görüşündeyim.

BTC Alım Fırsatı Verebilir

Her ne kadar DonAlt, Bitcoin’de yükseliş bekliyor olsa da en büyük kripto paranın 26 bin dolar ila 27 bin dolar seviyelerine doğru bir geri dönüş yapabileceğini ve böyle bir geri dönüşün ralliyi pişirebileceği konusunda uyardı.

Kripto veri platformu CoinMarketCap’in sağladığı verilere göre Bitcoin, son 24 saatte yüzde 2,24 düşüşle 30 bin doların hemen üzerinde, 30 bin 251 dolardan işlem görerek analistin belirttiği kararsızlık bölgesindeki akümülasyonuna devam ediyor.

Başa dön tuşu
Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.