BlokzincirGenelKripto Para Haberleri

Çin Ulusal Blockchain Araştırma Merkezi Faaliyete Girdi: Hedef En Az 500.000 Blockchain Uzmanı Yetiştirmek

Çin Blockchain Hizmet Ağı (BSN), NFT Altyapı Platformunu Başlattı

Çin’in Çarşamba günü faaliyete geçen ulusal blockchain araştırma merkezi, Çin’in Web 3.0 endüstrisi için en az 500.000 blockchain uzmanı yetiştirmeyi planlıyor. Üniversiteler, araştırma kurumları ve işletmeler, Çin’in dijital ekonomisini desteklemek için yürütülecek eğitim için birlikte çalışacak.

Çin’in Ulusal Blockchain Araştırma Merkezi Faaliyete Girdi

Kripto para birimlerinin seneler içerisinde daha geniş bir kullanım alanına sahip olması ile beraber dünyanın birçok ülkesindeki mali düzenleyici kurumlar, regülasyon çalışmalarını hızlandırdı. Bu süreçte bazı ülkeler daha kripto dostu bir düzenleyici anlayışı benimserken bazı ülkeler ise daha kısıtlayıcı bir düzenleyici çerçeve oluşturdu. Çin de bu bağlamda kripto para birimlerine yönelik kısıtlayıcı politikalar benimseyen ülkelerin başında yer aldı.

Ancak kripto para birimlerine yönelik kısıtlayıcı bir politika benimseyen Çin, blockchain teknolojisi üzerine çeşitli araştırmalar yürüterek CBDC de dahil olmak üzere pek çok projeye ve girişime imza attı. Bu bağlamda Çin, son olarak da ulusal blockchain araştırma merkezi açtı ve Çin’in Ulusal Blockchain Araştırma Merkezi, Çarşamba günü faaliyete girdi.

Hedef En Az 500.000 Blockchain Uzmanı Yetiştirmek

Çin’in Çarşamba günü faaliyete geçen ulusal blockchain araştırma merkezi, Çin’in Web 3.0 endüstrisi için en az 500.000 blockchain uzmanı yetiştirmeyi planlıyor. Üniversiteler, araştırma kurumları ve işletmeler, ülkenin ekonomisini desteklemek için yürütülecek eğitim için birlikte çalışacak. Bilim ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenen Pekin’deki ulusal blockchain araştırma merkezi, blockchain teknolojisinin araştırılması ve yeni projeler geliştirilmesi için çalışmalar yürütecek.

Çin’in kripto para birimlerine yönelik kısıtlayıcı yaklaşımına karşın hükümet son yıllarda da blockchain teknolojisine yönelik yoğun çalışmalar yürütmeye başladı. Öyle ki Devlet Konseyi, Aralık 2021’de yayınlanan 14. beş yıllık planında, blockchain teknolojisini Çin’in dijital ekonomisi için yedi ana gelişme alanından biri olarak tanımladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Запрос Tрансакции

Введите адрес, хэштег транзакции, блок или хэштег.

Сделать Запрос
В результате поиска вы будете перенаправлены на другую страницу....

SORGULAMA YAPIN

Bir adres, islem hash'i, blok yuksekligi ya da hash giriniz.

Sorgulama Yap
Arama sonucunda baska sayfaya yonlendirileceksiniz..

Inquire a Transaction

Enter an address, transaction hashtag, block, or hashtag.

Make an Inquiry
As a result of the search you'll be redirected to another page...