BlokzincirGenelKripto Para Haberleri

1 XRP Kaç Dolar? Detaylı Ripple (XRP) Grafik Analizi ve Önemli Seviyeler

Kripto para piyasasında teknik analiz, özellikle vadeli işlem piyasasında işlem yapan yatırımcıların devamlı takip etmesi gereken bir gösterge olarak karşımıza çıkıyor. Peki yazının yazıldığı sırada 0,6376 dolar seviyesinden işlem gören Ripple için teknik analiz bize ne gibi ipuçları veriyor? Detaylı grafik incelemesi ve önemli destek ve direnç seviyeleri ile birlikte inceliyoruz.

Ripple Grafik Analizi

Ripple dört saatlik grafik analizinde dikkat çeken ilk oluşum yükselen kanal formasyonu oluyor. 13 Kasım’da gerçekleşen volatil hareketler ile hem direnç hem de destek seviyelerini aynı gün kırmayı başaran Ripple’da bu hareketler ile birlikte sadece “iğne” atmış oldu. Son bar oluşumlarında ise destek çizgisinde mücadele veren Ripple, bu bölgede yaşanabilecek olumlu haber akışı ile birlikte ciddi bir yükseliş hareketine başlayabilir.

Ripple için takip edilmesi gereken en önemli destek seviyeleri sırasıyla; 0,6340 / 0,6210 ve 0,6061 dolar seviyeleridir. Özellikle 0,6340 dolar seviyesinin altında dört saatlik bar kapanışının gerçekleşmesi yükselen kanal formasyonu yapısının bozulmasına ve XRP fiyatının ciddi bir değer kaybetmesine neden olur. Böyle bir senaryoda ilk durak ise EMA 200 (kırmızı çizgi) seviyesi olan 0,5812 dolar seviyesi olacaktır.

Ripple için dikkat edilmesi gereken en önemli direnç seviyeleri ise sırasıyla; 0,6473 / 0,6708 ve 0,6904 dolar seviyeleridir. Özellikle 0,6708 dolar seviyesinin üstünde bar kapanışının gerçekleşmesi EMA 7 ve EMA 21 ortalamalarının da kırılmasıyla XRP fiyatında önemli bir ivme kazanılmasını sağlayacaktır.

Ripple Haftalık Grafik Analizi

Ripple haftalık grafikte dikkat çeken ilk formasyon yapısı yükselen kanal formasyonu oluyor. Bu yapıda son iki barda görülen direnç temasları ve bu temasların ardından fiyat düşüşü yaşanması XRP için bir baskı oluşmasına neden olacaktır.

Ripple haftalık grafikte takip edilmesi gereken en önemli destek seviyeleri sırasıyla; 0,5977 / 0,5581 ve 0,4832 dolar seviyeleridir. Özellikle 0,5977 dolar seviyesi altında haftalık bar kapanışının gerçekleşmesi XRP tarafında bir baskı yaratacaktır.

Ripple haftalık grafikte dikkat edilmesi gereken en önemli direnç seviyeleri ise sırasıyla; 0,7367 / 0,8537 ve 0,9495 dolar seviyeleridir. Özellikle son bar oluşumlarında büyük bir engel olarak karşımıza çıkan 0,7367 dolar seviyesinin üstünde bar kapanışının gerçekleşmesi XRP fiyatının ivme kazanmasını sağlayacaktır.

Başa dön tuşu
You have not selected any currencies to display