BlokzincirGenelKripto Para Haberleri

60 Milyon Dolarlık Balina Hareketi ve XRP Coin Yorumları

Yazı hazırlandığı sırada BTC fiyatı tekrar 36.000 doların altına indi ve zorla aşılan direnç bölgesi destek olarak korunamıyor. Henüz konuşmak için erken ama 36.000 dolar altı günlük kapanışlar BTC için 34.400 dolara kadar düşüş getirebilir. Harika diye tabir edilebilecek ABD enflasyon verisine rağmen düşen Bitcoin fiyatı yatırımcıları tam anlamıyla ters köşe yaptı. Peki XRP Coin?

XRP Coin Yorum

Son 24 saat XRP Coin için oldukça hareketliydi. BlackRock tarafından SEC’e kafa tutacak şekilde XRP ETF başvurusu yapıldığı iddia edildi. Delaware internet sitesinden kontrol edildiğinde ETH başvurusuyla aynı bilgilere sahip bir XRP başvurusu görülebiliyordu. Ardından BlackRock ile iletişime geçen Bloomberg uzmanın bunun yalanlandığını söyledi. İmza yetkisi olmadan böyle bir başvurunun nasıl yapıldığıysa merak konusu.

Tüm bu hareketlilik ve öncesinde XRP Coin balinaları hareketlendi. Aşağıdaki Santiment grafiğine göre, balinaların (1 milyon ila 100 milyon XRP tutan cüzdanlar) 12 Kasım Pazar günü kapanışında kümülatif bakiyelerinde yalnızca 8,93 milyar XRP varken bu rakam 14 Kasım tarihinde 9,02 milyara yükseldi.

Güncel fiyata göre balinalar 60 milyon dolarlık XRP Coin satın aldı. Eğer XRP Coin fiyatı 0,65 dolar bölgesini koruyabilir ve talep devam ederse fiyat 0,7 dolara geri dönebilir.

XRP Coin Tahminleri

Bitcoin fiyatındaki kayıplara rağmen BlackRock haberinin yalanlanmasının ardından düştüğü seviyeden XRP Coin pek uzaklaşmadı. Bu da balina talebinin devam ediyor olabileceğini gösteriyor. Boğalar tahmin edildiği gibi kontrolü ele geçirirse, XRP fiyatı önceki yerel tepe olan 0,72 dolara ulaşabilir. Bu bölgenin kırılmasının ardından 0,8 dolar hedeflenir.

Aşağı yöndeki hedefse 0,55 dolar desteği ve 0,6 dolar seviyesinde bir miktar mücadele de görebiliriz. Desteğe iniş XRP Coin için ekstra riskli çünkü 0,65 dolarlık satış duvarının aşılması hiç kolay olmadı. BTC fiyatının 38.000 doları test ettiği ortamda aşırı taleple aşılabilen engel daha zorlayıcı hale gelebilir.

XRP Coin yazı hazırlandığı sırada 0,645 dolar seviyesinde ve Bitcoin fiyatı 35.870 dolarda daha derin yerel dipler arıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.
Başa dön tuşu
Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.