BlokzincirGenelKripto Para Haberleri

Eyvah Eyvah! Piyasa Gurusu Paylaştı! Bitcoin ve Bu Altcoin İçin Acı Reçete Kapıda!

Okuma Süresi: 3 Dakika

En büyük kripto para Bitcoin (BTC) satış baskısı altında kalarak işlem görmeye devam ederken önde gelen analistten düşüş uyarısı geldi. Kripto para yatırımcıların yakından takip ettiği anonim piyasa gurusu Credible Crypto, kısa vadede BTC’de düşüş beklediğini açıklarken, en büyük altcoin Ethereum (ETH) için de uyardı.

Kısa Vadede Bitcoin’in Düşmesini Bekliyor

Anonim kripto para analisti Credible Crypto, Bitcoin’in düşüş için hazır göründüğünün altını çizerek yatırımcıları uyardı. Credible Crypto’ya göre Bitcoin, ABD’deki Anma Günü’nde yaşanan kısa süreli bir sıkışma sonucunda ortaya çıkan rallinin ardından şu anda kritik bir direnç seviyesinin altında fiyatlanıyor. Analist, Bitcoin’in daha da düşebileceğini, ancak Chicago Ticaret Borsası’nın (CME) 29 bin 200 doların hemen üzerindeki boşluğa yönelerek bu bölgeyi geri kazanması durumunda düşüş beklentisini yükseliş şeklinde revize edeceğini belirterek şunları söyledi:

BTC şu anda, aşağıda neredeyse eşit dip seviyeler ve 9 – 9.2 milyar dolarlık (tehlike bölgesi) toplam Açık Faiz ile düşük likidasyonlarla uzun bir hafta sonu geçirdi ve hasta sonu boyunca aslen kısa süreli bir hareketin ardından önemli bir direnç bölgesinin ALTINDA işlem görmeye başladı. Bana göre düşüş için her şey hazır. Bir miktar yükselebilir / veya yukarıdaki küçük CME boşluğuna dokunabilir, ancak kırmızı bölgeyi net bir şekilde geri alana kadar kısa vadede düşmesini bekliyor olacağım.

CME boşlukları diğer bir deyişle CME gap’lari, Bitcoin’in spot fiyatı ile vadeli fiyatı arasındaki uyumsuzluğu yansıtır. Bitcoin’in vadeli işlem fiyatı Chicago Ticaret Borsası’nda bir önceki günün kapanış fiyatının altında ya da üstünde açıldığında oluşur. Bu durum spot piyasa haftanın 7 günü 24 saat açıkken CME’nin hafta sonu ve federal tatillerde kapalı olması nedeniyle gerçekleşir.

Analiste Göre Ethereum’un Kaderi Bitcoin’e Bağlı

Bitcoin’in ardından Ethereum‘u analiz eden Credible Crypto, piyasa değerine göre en büyük altcoin’in 2 bin doların üzerindeki ideal yukarı yönlü hedefine” ulaşma şansının Bitcoin’in ileriye dönük fiyat hareketine bağlı olacağını ifade ederek “ETH’de beklendiği gibi bir miktar rahatlama oldu, ideal yukarı yönlü hedefe tam olarak ulaşamadık ama oraya ulaşıp ulaşmayacağımız da bence bir dönüm noktasında olduğu için BTC’ye bağlı olacak. BTC düşerse, ETH’nin aşağı inmeden önce burada ideal üst hedefe ulaşmasını beklemiyorum. BTC burada tutunabilir ve yükselmeye devam edecek olursa ETH gibi altcoin’ler üzerindeki rahatlama devam edecektir.” dedi.

Analistin paylaştığı ETH fiyat grafiği 2 bin doların üzerinde bir hareketin gelmesini ve ardından sert bir geri çekilme ile bin 500 dolarlara varan bir çekilme beklentisini yansıtıyor.

Başa dön tuşu
Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.