BlokzincirGenelKripto Para Haberleri

Analist Poppe 1 Yılı İçinde Kripto Paralarda Olacakları Açıkladı! Bitcoin Kaç Dolar Olacak?

Birçok kez yanılsa da bu yıl yükseliş bekleyen analistlerin başında Poppe geliyordu. Kimileri ona aşırı iyimser dedi. Kimileri alay etti ancak Poppe yükseliş yönlü beklentisini gizlemedi. Tahminlerinde kısa vadeli fiyat sürprizleri nedeniyle birçok kez yanıldı. Ancak şimdi haklılığını ispat etti. BTC fiyatı 40.000 dolara koşuyor.

Bitcoin ve Analist Tahminleri

BTC fiyatı yazı hazırlandığı sırada 37.335 dolarda bulunuyor. Bundan yaklaşık 1 yıl önce fiyatın 17.500 doları kaybettiğini gördükten sonra şimdi 20 bin dolar yukarıda olmasını izlemek heyecan verici. FTX, Celsius, LUNA, 3AC, Voyager derken birçok iflasın kriptoyu nasıl devasa bir kaosa sürüklediğini gördük. Peki bundan sonra ne olacak?

Popüler kripto yorumcusu Poppe önümüzdeki dönemde fiyatın yaklaşık yüzde 50 yükselebileceğini söylüyor.

“Bir yıllık bir ayı piyasasına tanık olduk. Bir yıllık birikime tanık olduk. Ve şimdi boğa döngüsünün (mor olan) ilk yılı dönemine giriyoruz, bu da büyük olasılıkla en yüksek seviyenin 50.000 ila 55.000 dolar civarında olacağı anlamına geliyor.”

BTC ve Altcoinler Yorum

Grafiğine bakıldığında ünlü kripto analisti dört yıllık döngüden bahsediyor. Bu dört yıl ayı, birikim, birinci boğa dönemi, ATH boğa dönemi olarak ayrılıyor. Hali hazırda birinci boğa döneminde olduğumuzu varsayıyorsak 2025 yılında kral kripto para biriminin yeni tarihi zirvesine ulaştığını görebiliriz.

Poppe aynı zamanda Bitcoin için ayı piyasası sona erdiği için altcoinlerde de etkileyici rallilerin ister istemez başlayacağını söyledi.

“Ayrıca, tüm zamanların en yüksek seviyesini kırmadan önce altcoinlerin büyük ölçüde uyanmaya başladığı bir dönem yaşayacağız, ki ben buna boğa evresi iki diyorum. Yani arada altcoinlerin gerçekten iyi performans gösterdiğini göreceğiz. Chainlink‘te gördüğümüz ve diğer bazı altcoinlerde de bir süredir gördüğümüz ivmeyi daha çok göreceğiz.”

Analiste göre Bitcoin için 200 haftalık EMA’nın üzerinde devam eden kapanışlar ve 28.000 doların geride kalması artık boğa piyasasında olduğumuzu gösteriyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.
Başa dön tuşu
Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.